Jak pokazywac swoje uczucia

Ewolucja Literatury Dziecięcej Horror

Zatytułowany "Welcome to the Dead House", książka był natychmiastowy bestsellerem i została pierwszą w bardzo udanej serii "Goosebumps". "Welcome to the Dead House" opowiada historię miasta o nazwie Ciemne Falls, kryjówki w tajemnicy - wszyscy mieszkańcy są żywe trupy, i potrzebują świeżej krwi, aby utrzymać swoje "życie". Ilekroć nowa rodzina przybywa do dźwięku poruszają Martwego Domu. Bohaterowie, Josh i Amanda, nauczyć się tej tajemnicy i przystąpić do zapisania swoich rodziców, wysyłać mieszczan z powrotem do ich grobów i uciec Ciemne Falls.

Autor Robert Lawrence Stine napisał 62 książek w serii, a także szeregu spinoffs. Stine, który został nazwany "Stephen King of Literatura dziecięca", powiedział wiele jego książek zostały zainspirowane klasycznymi Science fiction i grozy opowieści, z wpływami także zaczerpniętych z klasycznych bajek. "Night of the Living manekin" to wariacja na temat "Pinokia" - bliźniaczki Lindy i Kris znaleźć manekina wyrzucić brzuchomówca, a Lindy zdecyduje się go utrzymać. Gdy rozwija komediowe rutyny z manekina Kris uzyskuje własnego manekina. Pewnej nocy dziewczyny iść do swojego pokoju, znalezienie manekinów leżące na podłodze, ręce nowego manekina szyję starszego manekina. Zbieg okoliczności? Nie - młodszy obojętne jest żywy i złośliwe. Po ciąg nieprzyjemnych zdarzeń dziewczynki uda się zbyć manekina, ale następnie odkryć ten drugi jest również żywa.

Christopher Pike jest kolejnym udanym dla dzieci horror pisarzem. On zawiera odniesienia do mitologii egipskiej, greckiej i hinduskiej w swoich powieściach, a cytuje autorów jak Arthur C. Clarke, Isaac Asimov, Robert A. Heinlein, Agatha Christie i Stephena Kinga wśród swoich wpływów. Jego "Horronin" seria 24 książek zawiera jeden zatytułowany "The Wicked Kot", w którym Adam i jego przyjaciele znaleźć czarnego kota podczas spaceru w miejscowych lasach.

Related Posts