Przyczyny depresji

Hans Christian Andersen "Tales Told Młodzież" została opublikowana w 1835 roku, a niektóre historie w tej książce są doskonałe referencje dla literatury grozy dzieci:

"The Red Shoes" to para pięknych Przeklęty pantofle, które zmuszają ich użytkownikowi tańczyć bez przerwy. Próżna młoda dziewczyna wymyka je na nogi i znalazła się w stanie przestać tańczyć. Tak źle, to jest problem, że nie może iść do kościoła, a nie jest w stanie uczestniczyć w pogrzebie jej przybrana matka, ponieważ ona nie może przestać tańczyć. Potępił i kąta tańczyć wiecznie jako ostrzeżenie dla wszystkich próżnych dzieci, błaga kata, aby odciąć nogi. Przez resztę tej historii, że jest nawiedzany przez animowanych buty, które tańczą przed nią, jak ona przenosi się na drewnianych nogach przy pomocy kul.

"Mała Syrenka", tęskni się z przystojnym księciem człowieka, z którym spadł w miłości, daje wiedźmą jej języka w zamian za eliksir, który zmienia jej ogon pod nogami. Musi się jej księciem poślubić ją, by dać jej duszę, a ona wyrusza na poszukiwanie jej miłość, choć każdy krok bierze jest tak bolesne, jak budzi się na zaostrzone ostrza noża. Nawet jeśli ona jest wyciszenie książę nie zakochać się w niej i jest oczarowany drodze tańczy dla niego, nie wiedząc agonii Cierpi na każdym kroku. Przebieg prawdziwej miłości nigdy nie zostało uruchomione prawdziwe, a książę żeni się ktoś inny. Załamany Syrena rzuca się do morza i zamienia się w pianę.

"Dziewczynka z zapałkami" sprzedaje mecze na oblodzonych ulicach, aby utrzymać ciepło. Jedną Sylwester, ona świeci jej mecze, żeby się ogrzać. W ich świetle widzi wspaniałe, ciepłe bankiety ze stołami pełnymi wspaniałe jedzenie i musujące choinki. Patrząc w górę widzi spadającą gwiazdę, i pamięta to oznacza, że ??ktoś ma umrzeć. Oświetlenie swój ostatni mecz widzi jej babcia, jedyną osobą, która kiedykolwiek traktował ją uprzejmie.

Related Posts