Przmoc w rodzinie - jak sobie z nia radzic

Wierząc, że niektóre zdarzenia mogą być obiektywnie ocenione dla wszystkich mniej lub bardziej traumatycznych prowadzi do bardzo niebezpiecznych założeń dotyczących poszczególnych uczniów. Nie możemy oczekiwać, że niektórzy uczniowie będą mniej traumatycznym cośmy oceniany jako mniej przerażającym wydarzeniu. W ten sposób uczniowie nie rozumieją i nie dostrzegają ich objawów związanych z traumą po tym wydarzeniu, które było przerażające do nich.

Trauma Powoduje okaleczeniem psychicznym

Chociaż prawdą jest, że trauma ma potencjał do wywoływania psychiczny uraz, takie stwierdzenie nie oddaje całej prawdy dotyczące szkód spowodowanych traumatyzacji. Kiedy ludzie, którzy są gnębiły się, że kryzysy są nie tylko psychologiczne, ale wydarzenia te fizjologiczne, odczuwają ulgę. To, co oni przeżywają nie jest "w głowie"; jest naturalną odpowiedzią organizmu. Ludzie cierpią lat bólu po wypadku samochodowym, na przykład, albo operacja, wierząc, że muszą być one szaleją. Ich lekarze im powiedzieć, że nie ma nic złego z nimi fizycznie, to nie ma powodu, dla ich cierpienia. Nikt nie mówi im o to, co ich mózg i ciało przeszły więc do wniosku, że problem musi być w ich głowy. Z tego wniosku pochodzi przekonanie, że muszą być w potrzebie jakiejś formy terapii rozmów. Widziałem na własne oczy, jak ten wniosek prowadzi do beznadziejności, jak gnębiły ludzie popełniają liczne próby z różnymi formami terapii z małym lub bez powodzenia. Wiedzą, że nie czujesz tego samego wnętrza. Wiedzą oni stosować wszystkie techniki poznawcze uczono ich terapeutów dobre intencje. Oni po prostu nie lepiej.

Badania medyczne nie może wykryć problem i podejść psychologicznych, które nie interweniować z odpowiedzią organizmu na uraz zostawić traumę ludzi uczucie jak idą do szału. Kiedy patrzymy na fizjologii jednak znaleźć odpowiedzi.

Zobacz stronę autora: tasiemki polipropylenowe

Related Posts