Co zamiast torebki

Co zamiast torebki
Język ciała członków widowni wskazano, że ich poziom stresu zostały zwiększone, gdy tylko oglądanie wideo pokazany sesji podsumowujące. Wielu członków publiczność rzeczywiście wstał i opuścił prezentację widoczny potrząsając głowami. Podczas filmu, oglądaliśmy kilka osób zagłębić się w najgorszej części traumą dla nich wyraźnie staje wzbudził fizjologicznie i emocjonalnie, a jednocześnie w chwilach czas się skończył, a grupa pozostało ostatni ostrożnością. "Bądź ostrożny jazdy do domu," oni byli ostrzegani, "jak można nadal być zdenerwowany" po opuszczeniu interwencji.

Osoby wypowiadali się o swoich doświadczeniach uczestniczących w sesje podsumowujące. Po 9-11, na przykład, wielu uczestników wskazują, że zabieg nie był pomocny. Jeden z uczestników powiedział, że był "Numb" przez całą sesję i że tydzień później został jeszcze koszmary i często czułem się tak, jakby dusił (Groopman, 2004). Inny uczestnik stwierdził, że okna Trójmiasto słuchanie innych ofiar opisania tego, co widzieli i czego doznał było zbyt wiele. Musiał uciekać z sesji, gdy inny uczestnik opisane widząc częścią ciała spływały po chodniku (Begley, 2003). Po trzęsieniu ziemi w Turcji, odbiorca powiedział: "To było tak, jakby debriefers otworzyły mi się jak w chirurgii i nie ściegu mnie z powrotem w górę (Begley, 2003, s. 1)."

Poznawcze podejście, takie jak Mitchell, które ignorują fizjologię organizmu mają potencjał do tworzenia histerię z powodu tego, jak łatwo doświadczenia ciała przerastają. Gdy ciało przechodzi powodzi stresu i emocji, co często zdarza się jako jeden przypomina najgorsze traumy, chroni się tworząc inną rzeczywistość lub oderwaniu stan. Histeria jest formą dysocjacji. Uczestnicy, którzy stają w histerię podczas sesje podsumowujące są usuwane z grupy, żeby nie rozpraszać innych członków grupy (Mitchell Everly, 1996a).

Related Posts