Wplyw szkoly na psychike dziecka

Głębokie, znaczące i inspirująca Książki dla dzieci i młodzieży

Dawca Lois Lowry

Książki dla dzieci Random House

listopad 2002

ISBN: 9780440237686

W świecie identyczności, Jonasz zdecydował się być inna. Miasto nie zna znaczenia kolor skóry, miłości i bólu. Oni nie mogą czuć się ciepłe promienie słońca i chłód zimy. Wszystko jest takie same, statyczny, równe. Jonasz jest wybrana dla rzadkiego przypisania: stać się kolejnym odbiornik, i nauczyć się sposobów przeszłości od starożytnego Dawcy. Ale doświadczania życia, emocje i odczucia po raz pierwszy jest zarówno błogosławieństwem jak i przekleństwem. Jonasz musi nauczyć o miłości i smutku, komfortu i bólu, słońce i śnieg ... ale nie wolno mu powiedzieć duszę. Być może niewiedza jest błogosławieństwem mimo wszystko.

Jestem posłańcem przez Markus Zusak

Książki dla dzieci Random House

luty 2005

ISBN: 9780375930997

Ed jest 18-letni taksówkarz nielegalne którego życie zbliża się do postoju. Oprócz trzech jego przyjaciół i jego psa, on naprawdę nie ma powodu, żeby wstać rano. Ale sytuacja zmienia się, gdy Ed zatrzymuje napad na bank w toku. Po swoim heroicznym akcie, zaczyna otrzymaniu asy w mailu. Każda karta ma krótką listę adresów napisane na nich. Ed nie wie, kto może wysyłać karty do gry i dlaczego. Czy to żart, czy coś o wiele więcej? Ciekawy, on jedzie do każdego adresu i odkrywa komuś w potrzebie, ktoś kto jest bardziej w dół na ich szczęścia niż on sam. W pomaganiu innym, Ed odkrywa na nowo szacunek dla życia.

Cudowna podróż Edwarda Tulane przez Kate DiCamillo

candlewick Prasa

luty 2006

ISBN: 9780763625894

Edward Tulane jest egoistą królik, który nie zna znaczenia miłości. Ale kiedy on wyrzucony za burtę statku i zmuszony spędzać swoje dni w głębinach oceanu, zaczyna do ponownej oceny swojego życia. Raz wolny od swego podwodnego więzienia, jest przekazywana od jednego właściciela do drugiego, uczy się doceniać tych, którzy dbają o niego i kochać je bezwarunkowo.

Isis: A Tale of Supernatural Douglas Clegg

Vanguard Prasa

wrzesień 2009

ISBN: 9781593155407

Iris zmaga się z dysfunkcyjnej rodziny: ojca z dala w stanie wojny, matkę, która jest zawsze źle, dziadka, który stracił zdrowie psychiczne i brata, który spadł na ich szkodliwego sługi. Jedyną osobą, ona może zaufać jest jej drugi brat Harvey. Ona i Harvey czoła światu razem, to znaczy, dopóki nie straszny wypadek rozrywa ich rodziny od siebie. Teraz pogrążony w smutku, Iris postanawia podbić wiąże śmierci.

Related Posts